Ботулізм

Ботулізм

За останні 2 тижні на Сумщині було зареєстровано шість випадків ботулізму. Перший випадок ботулізму виявлений у мешканки Тростянця, ймовірною причиною хвороби стало м’ясо. Інші випадки ботулізму пов’язані з консервами домашнього приготування: з близько 15 людей, які зібралися на святкування дня народження у Лебедині, п’ять — захворіли на ботулізм. Вони вживали гриби – консервовані опеньки.

Ботулізм – це харчова токсикоінфекція, зумовлена споживанням продуктів з накопиченим ботулотоксином. Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування: м’ясо, риба, гриби, рідше – овочі. Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в’яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м’яса. Іноді реєструються випадки захворювання і після вживання продуктів промислового виробництва, коли порушується технологія заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

Важливо: продукти з накопиченим ботулотоксином не можна визначити за кольором або смаком!

Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12-24 години після споживання зараженої їжі. Що важче захворювання, то коротший інкубаційний період.

Симптоми ботулізму:

порушення близького зору, «сітка або туман» перед очима, двоїння предметів;
виникає спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання;
підвищена стомлюваність, м’язова слабкість;
запаморочення;
короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім – стадія парезу кишечнику (здуття живота, закреп);
ураження м’язів шиї та кінцівок; у важких випадках розвивається дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі.
За найменшої підозри на ботулізм – негайно зверніться до лікаря. Госпіталізація обов’язкова, незалежно від тяжкості перебігу хвороби!

Щоб вберегтися від ботулізму:

Утримайтесь від купівлі в’яленої, сушеної риби та консервованої м’ясної продукції і грибів домашнього виготовлення на стихійних ринках. Перевіряйте у продавців супровідну документацію, яка засвідчує якість та безпечність продукції.
Перед вживанням консервованих продуктів обов’язково піддавайте їх тепловій обробці.
Суворо дотримуйтесь технології приготування страв та консервування, а також – правил особистої гігієни.

Попередній запис
Поліомієліт
Наступний запис
Профілактика інфекцій і інфекційний контроль.