Поліомієліт

Поліомієліт

Поліомієліт

Людство пережило вже багато епідемій та поборола не одне страшне захворювання. Чума, дифтерія, іспанка – вони тримали в страху людей не одне покоління, але, на щастя, ці слова зараз не з’являються на шпальтах газет та не лякають перехожих. Так само почали забувати і, що таке поліомієліт.

Однак нещодавно в Україні зареєстрували нові випадки поліомієліту в дітей різного віку, зокрема у 12-річної дитини на Закарпатті та у 1,5-річної на Рівненщині, які не мали щеплення від поліомієліту через категоричну відмову їхніх батьків від імунізації.

Поліомієліт – це невиліковне інфекційне захворювання. Його спричиняє поліовірус, який вражає нервову систему, що призводить до паралічу, від якого жертви страждають усе життя, а 5–10 відсотків з тих, хто захворів, помирає через параліч дихальних м’язів. Він поширюється від людини до людини найчастіше через фекалії та слину, якими забруднено руки, їжу та воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина — і дитина, і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти у віці до п’яти років.

На сьогодні не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту. Тож вакцинація – єдиний і надійний спосіб убезпечити дитину від поліомієліту. Імунізація 95% дітей створює потужний колективний захист, який запобігає циркуляції вірусу поліомієліту в популяції.

Згідно з календарем профілактичних щеплень, оптимальний час для введення вакцин: два, чотири, шість, 18 місяців, шість та 14 років.

Є ДВА ТИПИ БЕЗПЕЧНИХ ТА ЕФЕКТИВНИХ ВАКЦИН:

Оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) — дві краплі в рот. Вона використовується для зупинення спалахів та досягнення високого рівня захисту дітей у ситуації, коли є циркуляція вірусу, а також для проведення рутинної імунізації.

Інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ), що вводиться шляхом ін’єкції. Вона використовується для рутинної імунізації.

Вакцини безкоштовні для дітей. Якщо ж дітей не імунізувати, то це може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання.

Попередній запис
Бути донором – почесне звання
Наступний запис
Ботулізм