З 6 по 13 червня триває Всесвітній тиждень серцевого ритму. Мета проведення – нагадати населенню про важливість вчасної діагностики і лікування для поліпшення якості життя тих, хто страждає на аритмію.
Наше серце скорочується в середньому від 60 до 90 разів на хвилину. Воно працює і качає кров протягом усього життя.
Для здорового функціонування серце має скорочуватись через однакові проміжки часу. Якщо частота, ритмічність і черговість серцевих скорочень змінюється, це називають порушенням серцевого ритму або аритмією. На перший погляд в аритмії немає нічого небезпечного чи страшного. Проте якщо серце скорочується частіше, ніж необхідно, воно зношується набагато швидше.
Якщо ж навпаки, воно скорочення відбуваються повільніше, виникає проблема у забезпеченні достатнього руху крові та кисню в організмі.
Існують також групи аритмій, що значно підвищують ризик інсульту або хронічної серцевої недостатності.
Причини аритмії
Найчастіше причинами виникнення аритмії є підвищений тиск (артеріальна гіпертензія), ішемічна хвороба серця (сюди входять також її прояви: інфаркт міокарда, стенокардія), серцева недостатність, міокардит.
Спровокувати аритмію можуть знижений або підвищений вміст електролітів у крові (калій, магній, натрій, кальцій), захворювання ендокринної системи, цукровий діабет, хвороби дихальної системи, часті стреси.
Причиною може бути також зловживання тютюном, алкоголем, антибіотиками, наркотичними речовинами і навіть кофеїном.
Як зрозуміти, що у вас аритмія?
Зазвичай ми не звертаємо уваги на биття серця, не відчуваємо його роботу. Це означає, що жодних проблем із найважливішим органом у нас немає. Проте при аритмії не зважати на власне серцебиття буде важко. Адже аритмія супроводжується болем або дискомфортом в області серця. Прискорюється або сповільнюється серцебиття, ритм роботи серця стає нерегулярним, з’являється відчуття задухи, недостатності повітря. Можуть траплятися періодичні запаморочення, втрата свідомості.
Не завжди на початковій стадії існують відчутні симптоми порушення ритму серця. Хвороба може протікати безсимптомно, а ускладнення бувають важкими (інфаркт, інсульт, тромбоемболія легеневої артерії тощо).
Тому огляди у лікаря-кардіолога та своєчасна електрокардіограма дуже важливі.
У нашому закладі для діагностики аритмій використовуються електрокардіографія спокою (ЕКГ), ехокардіографія (УЗД серця), електрокардіографічний навантажувальний тест (велоергометрія), добове холтерівське моніторування ЕКГ, медикаментозні проби (з АТФ, новокаїнамідом тощо) та інше.
Якщо аритмія вимагає лікування, у кардіологічному відділенні проводиться підбір медикаментозної антиаритмічної терапії.
При порушеннях серцевого ритму уникнути тяжких ускладнень, своєчасно їм запобігти можна лише одним шляхом – регулярними оглядами у лікаря-кардіолога.
Тож завітайте до нашої поліклініки на амбулаторний прийом, довірте своє здоров’я спеціалістам!
Тел.реєстратури: 0500695434