Євросоюз та МОМ  розробили правила безпеки для внутрішньо переміщених осіб

Євросоюз та МОМ  розробили правила безпеки для внутрішньо переміщених осіб

Європейський Союз спільно з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за підтримки Міністерства соціальної політики України  запустили всеукраїнську комунікаційну кампанію, присвячену безпеці внутрішньо переміщених осіб. Станом на кінець квітня таких було 7,7 мільйона. Очевидно,що їхня кількість зростає.

Мета кампанії – привернути увагу людей до ймовірних ризиків,  пов’язаних  з переїздом з охоплених війною регіонів, пояснити основні правила безпеки під час пошуку житла, транспорту, роботи. Адже надзвичайна уразливість людей може призводити до різних форм шахрайства та експлуатації, і навіть до випадків торгівлі людьми.

Організатори кампанії закликають пам’ятати про 5 маркерів безпеки – правил, яких слід дотримуватися у різних ситуаціях:

1.Документи. Надавайте документи лише офіційним особам. Заздалегідь зробіть та збережіть копії найважливіших документів, у тому числі онлайн.

2.Транспорт. Знайте, куди їдете, та повідомте про поїздку рідних чи друзів. Не сідайте в авто до незнайомих чи підозрілих людей. Вишліть рідним чи друзям номер транспортного засобу, яким пересуваєтеся.

3.Допомога. Приймайте допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на довіру.

4.Спілкування. Не віддавайте нікому  мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Будьте обачними та обережними при спілкуванні з незнайомцями.

5.Зв’язок. Підтримуйте постійний зв’язок із рідними, друзями, колегами. Повідомляйте про будь-які зміни  свого маршруту, місця проживання чи роботи. Домовтеся з ними про кодове слово або фразу, які повідомлять, що ви в небезпеці.

!!! Для внутрішньо переміщених осіб відкрито гарячу лінію з консультування мігрантів 527.

На неї можна зателефонувати анонімно та безкоштовно з мобільного телефону в Україні.

Гаряча лінія працює щодня з 8:00 до 20:00.

 

Попередній запис
ДО УВАГИ ПАЦІЄНТАМ!!
Наступний запис
Психотерапевт
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *