Неврологія

Неврологія

Неврологічне відділення КНП СОР «СОСДРЗН» розташоване  на третьому поверсі п’ятиповерхового стаціонарного корпусу,  має 40 ліжок, що розміщені  в палатах на 2 блоки. У відділенні проведений ремонт, наявні палати з покращеними умовами перебування.
Працюють  високодосвідчені лікарі вищої і першої категорії :

 • завідувач неврологічним відділенням Білоус Наталія Василіївна, має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю терапія (закінчила Сумський державний університет медичний факультет за спеціальністю лікувальна справа);
 • лікар – ординатор Ходас Лариса Олександрівна, має першу кваліфікаційну категорію за спеціальністю неврологія (закінчила Курський ордена Трудового червоного прапора державний иедичний інститут за спеціальністю лікувальна справа);
 • лікар-ординатор Гонтовий Георгій Павлович, має першу кваліфікаційну категорію за спеціальністю неврологія  (закінчив Полтавський  медичний інститут за спеціальністю лікар- лікувальник).

Маніпуляції при лікуванні  та догляд за хворими виконують 12 кваліфікованих медичних сестер та 5 молодших медичних сестер.
У  відділенні отримують медичну допомогу  неврологічного профілю за напрямками:

 • цереброваскулярна патологія (гіпертонічна дисциркуляторна енцефалопатія, внаслідок порушень мозкового кровообігу, таких як ішемічні і геморагічні інсульти);
 • хвороби центральної та периферичної нервової системи (периферичні неврити різної локализації);
 • хвороби кістково-м’язевої системи (неврологічні ускладнення остеохондрозу);
 • на базі відділення проводиться медична реабілітація хворих з ураженням нервової системи в рамках пакетів послуг, на які закладом заключено угоди з НСЗУ.

Реабілітаційне лікування у відділення проводиться за допомогою в тому числі апаратних методів. При афазії використовуються логопедичні заняття для відновлення речових і  язикових функцій. Проводиться корекція дизартрії (контроль дихання), а саме відбувається навчання координації дихальних рухів, артикуляції і фонації.

Пацієнтам при необхідності надається консультативна допомога суміжними спеціалістами, проводиться клініко-лабораторне обстеження, інструментальні дослідження: електроенцефалографія, УЗД,  рентгенологічне обстеження; при потребі кабінетом функціональної діагностики виконуються Холтер-моніторинг ЕКГ та артеріального тиску,  медикаментозні проби та інше.
Пацієнти мають можливість отримати комплексне лікування з   урахуванням супутньої патології, включаючи (при відсутності протипоказів) фізіотерапію (кабінети електро-світлолікування, водолікування, теплолікування, зал лікувальної фізкультури, кабінет ручного масажу, лазеро- та магніто-терапії).
 Лікування в неврологічному відділенні можуть отримати пацієнти м.Суми та Сумської області:
– постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС
– особи, що уклали декларацію з терапевтами поліклініки КНП СОР «СОСДРЗН»
– особи, що уклали декларацію з іншими лікувально-профілактичними закладами (незалежно від форми власності) м. Суми та Сумської області при наявності направлення на стаціонарне лікування в КНП СОР «СОСДРЗН».

Для планової госпіталізації в невролологічне відділення необхідно мати:

 1. Направлення на госпіталізацію від лікаря за місцем проживання;
 2. Паспорт;
 3. Заключення рентгенографії органів грудної клітини, виконане не пізніше 1 року;
 4. Обстеження на СOVID-19 (ІФА-М або ПЛР-тест)
 5. Зателефонувати зав.відділенням для визначення дати госпіталізації.

Контактний номер телефону відділення:
(0542)25-12-08

Попередній запис
Кардіологія
Наступний запис
Терапія