КНП СОДРЗН

English EN Ukrainian UK

FAQ

Got a Question?

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Препарати надаються усім, хто є зареєстрованим як носій гепатиту С. Як отримати лікування гепатиту С за Державною програмою, ви можете дізнатись за посиланням: http://patients.org.ua/2016/06/22/yak-otrimati-likuvannya-gepatitu-s-po-derzhavnij-programi/ 

Усю інформацію щодо направлення на лікування за кордон ви можете дізнатись за посиланням: http://www.moz.gov.ua/likuvannja-za-kordonom

У разі надходження належним чином оформлених документів, питання направлення громадян України на лікування за кордон розглядають на засіданні Комісії МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон.

Зайдіть на сайт державного реєстру ліків (http://www.drlz.com.ua/) та введіть у «пошуку лікарських засобів» назву необхідного препарату.

З початком медреформи більшість медичних послуг буде безоплатними для пацієнта, але платними для держави. 

Щороку Верховна Рада затверджуватиме програму медичних гарантій разом із державним бюджетом на наступний рік. Відповідно обсяг послуг у програмі медичних гарантій залежатиме від розміру фінансування з державного бюджету. Перша програма медичних гарантій буде ухвалена у 2019 році на 2020 рік.

До 2020 року головна задача Міністерства охорони здоров’я, Уряду і Парламенту зібрати реальну статистику захворюваності, розрахувати справедливі тарифи на кожну послугу та виділити достатньо коштів, щоб закупити потрібну кількість послуг і ліків. Зробити все, щоб у 2020 році українці отримували максимальну кількість медпослуг за державний кошт, а перелік платних послуг був мінімальним.

Фінансування вторинної і третинної ланки за новою моделлю розпочнеться у 2019 році і буде вводитися поступово за кожною послугою до 2020 року. До цього часу система на рівні вторинної ланки буде працювати так само, як вона працює зараз.

Звернення до лікарів-спеціалістів, призначені сімейним лікарем, будуть оплачуватися Національною службою здоров’я (після початку виплат за ці послуги в новій системі). Держава також оплачуватиме візити без направлення до гінеколога та психіатра.

Якщо пацієнт звертається до лікарів-спеціалістів за власним бажанням, він самостійно сплачує вартість візиту. 

«Як отримати лист–повідомлення Міністерства охорони здоров’я України з метою ввезення незареєстрованого лікарського засобу для індивідуального використання громадянами»

При разовому ввезенні незареєстрованих лікарських засобів з метою індивідуального використання громадянами до Міністерства охорони здоров’я України подаються:
– лист-звернення до Міністерства охорони здоров’я України, в якому зазначаються мета ввезення незареєстрованого лікарського засобу, його найменування (міжнародне непатентоване та торговельне), фармакотерапевтична група, форма випуску, кількість в одній упаковці, загальна кількість упаковок, фірма-виробник, номер серії випуску, термін придатності, умови зберігання;
– довідка лікаря із зазначенням діагнозу захворювання;
– рецепт на даний лікарський препарат, оформлений згідно з Правилами виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.07.2005 № 360, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 20.07.2005 за № 782/11062.


Для індивідуального використання забороняється пересилати наркотичні, психотропні речовини, їх аналоги і прекурсори.


У разі надання неповного комплекту документів, звернення залишається без розгляду. Документи (оригінали) подаються до МОЗ України за адресою: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601. Строк розгляду відповідних документів – 10 робочих днів

Перші медичні університети історично створювались при лікарнях. Тісна навчальна та наукова взаємодія закладів охорони здоров’я та медичних університетів  є основною умовою якості саме медичної освіти. Така взаємодія відбуватиметься  мінімум на трьох рівнях. Перший – безпосередньо через університетські клініки. Другий на рівні закладів охорони здоров’я,  які виконуватимуть функції  баз стажування під час проходження майбутніми лікарями  інтернатури. Третій вимір взаємодії – на рівні клінічних кафедр в закладах охорони здоров’я.