КНП СОДРЗН

English EN Ukrainian UK
Як можна отримати препарати для лікування гепатиту С?

Препарати надаються усім, хто є зареєстрованим як носій гепатиту С. Як отримати лікування гепатиту С за Державною програмою, ви можете дізнатись за посиланням: http://patients.org.ua/2016/06/22/yak-otrimati-likuvannya-gepatitu-s-po-derzhavnij-programi/ 

Які документи потрібні для лікування за кордоном за державний кошт?

Усю інформацію щодо направлення на лікування за кордон ви можете дізнатись за посиланням: http://www.moz.gov.ua/likuvannja-za-kordonom

У разі надходження належним чином оформлених документів, питання направлення громадян України на лікування за кордон розглядають на засіданні Комісії МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон.

Щодо отримання інформації про реєстрацію будь-яких препаратів в Україні

Зайдіть на сайт державного реєстру ліків (http://www.drlz.com.ua/) та введіть у «пошуку лікарських засобів» назву необхідного препарату.

Які медичні послуги будуть платними для пацієнтів?

З початком медреформи більшість медичних послуг буде безоплатними для пацієнта, але платними для держави. 

Щороку Верховна Рада затверджуватиме програму медичних гарантій разом із державним бюджетом на наступний рік. Відповідно обсяг послуг у програмі медичних гарантій залежатиме від розміру фінансування з державного бюджету. Перша програма медичних гарантій буде ухвалена у 2019 році на 2020 рік.

До 2020 року головна задача Міністерства охорони здоров’я, Уряду і Парламенту зібрати реальну статистику захворюваності, розрахувати справедливі тарифи на кожну послугу та виділити достатньо коштів, щоб закупити потрібну кількість послуг і ліків. Зробити все, щоб у 2020 році українці отримували максимальну кількість медпослуг за державний кошт, а перелік платних послуг був мінімальним.

Чи можна звернутись до вузького спеціаліста без направлення?

Фінансування вторинної і третинної ланки за новою моделлю розпочнеться у 2019 році і буде вводитися поступово за кожною послугою до 2020 року. До цього часу система на рівні вторинної ланки буде працювати так само, як вона працює зараз.

Звернення до лікарів-спеціалістів, призначені сімейним лікарем, будуть оплачуватися Національною службою здоров’я (після початку виплат за ці послуги в новій системі). Держава також оплачуватиме візити без направлення до гінеколога та психіатра.

Якщо пацієнт звертається до лікарів-спеціалістів за власним бажанням, він самостійно сплачує вартість візиту. 

Яким чином планується покращити доступність рентгендіагностики, за допомогою якої виявляються ранні стадії онкологічних захворювань, зокрема раку легень та раку грудної залози
Accordion Content
Інформація щодо процедури отримання листа–повідомлення Міністерства охорони здоров'я України з метою ввезення незареєстрованого лікарського засобу для індивідуального використання громадянами (Порядок ввезення на територію України незареєстрованих лікарських засобів, стандартних зразків, реагентів, затверджений наказом МОЗ України від 26.04.2011 № 237)

«Як отримати лист–повідомлення Міністерства охорони здоров’я України з метою ввезення незареєстрованого лікарського засобу для індивідуального використання громадянами»

При разовому ввезенні незареєстрованих лікарських засобів з метою індивідуального використання громадянами до Міністерства охорони здоров’я України подаються:
– лист-звернення до Міністерства охорони здоров’я України, в якому зазначаються мета ввезення незареєстрованого лікарського засобу, його найменування (міжнародне непатентоване та торговельне), фармакотерапевтична група, форма випуску, кількість в одній упаковці, загальна кількість упаковок, фірма-виробник, номер серії випуску, термін придатності, умови зберігання;
– довідка лікаря із зазначенням діагнозу захворювання;
– рецепт на даний лікарський препарат, оформлений згідно з Правилами виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.07.2005 № 360, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 20.07.2005 за № 782/11062.


Для індивідуального використання забороняється пересилати наркотичні, психотропні речовини, їх аналоги і прекурсори.


У разі надання неповного комплекту документів, звернення залишається без розгляду. Документи (оригінали) подаються до МОЗ України за адресою: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601. Строк розгляду відповідних документів – 10 робочих днів

Якою буде взаємодія закладів охорони здоров’я та медичних університетів?

Перші медичні університети історично створювались при лікарнях. Тісна навчальна та наукова взаємодія закладів охорони здоров’я та медичних університетів  є основною умовою якості саме медичної освіти. Така взаємодія відбуватиметься  мінімум на трьох рівнях. Перший – безпосередньо через університетські клініки. Другий на рівні закладів охорони здоров’я,  які виконуватимуть функції  баз стажування під час проходження майбутніми лікарями  інтернатури. Третій вимір взаємодії – на рівні клінічних кафедр в закладах охорони здоров’я.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.