КНП СОДРЗН

English EN Polish PL Ukrainian UK


Сумський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення

Запитання - Відповіді

Що значить «обрати свого лікаря»?

Обрати свого лікаря — значить підписати декларацію про вибір лікаря — сімейного лікаря, або терапевта або педіатра.
Таким чином, ви повідомляєте Національній службі здоров’я України, що будете обслуговуватися саме у цього лікаря. І з початком реформи у вашому закладі НСЗУ спрямує гроші у медзаклад, де працює ваш лікар.

Декларація заповнюється в системі «Електронне здоров’я».
Під час внесення даних у систему на ваш мобільний має прийти СМС з кодом, який треба повідомити працівнику, який вноситиме ваші дані в систему.
Потім декларацію роздруковують із системи і пацієнт підписує її в двох екземплярах.
Для підписання декларації у закладі пацієнту не потрібен ЕЦП

Так, персональни дані захищені. Електронна система охорони здоров’я спроектована для роботи з персональними даними з дотриманням кращих світових практик у сфері захисту даних. Персональні дані пацієнтів збираються НСЗУ з відповідним інформуванням суб’єктів персональних даних про їх права відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», про мету збирання та обробки персональних даних. У відповідності до п.6 ч.2 Статті 7 Закону України «Про захист персональних даних» згода суб’єктів персональних даних на їх з вищезазначеною метою не вимагається.
Центральна база даних електронної системи охорони здоров`я знаходиться на території України, у захищеному дата-центрі в місті Києві. Цей дата-центр має комплексну систему захисту інформації (КСЗІ). Дата-центр відповідає міжнародним стандартам (сертифікат відповідності ISO 27001:2013, сертифікат виданий Bureau Veritas №IND17.0398/U) та українським стандартам (атестат відповідності ДССЗЗІ №14162 від 22.07.16) у сфері захисту даних.
Побудова системи захисту персональних даних від кібератак врегульована меморандумом про організацію взаємодії з питань обміну інформацією щодо кібер-інцидентів з використанням Malware Information Sharing Platform & Threat Sharing “Ukranian Advantage” укладено між Службою безпеки України та Державним підприємство «ЕЛЕКТРОННЕ ЗДОРОВ’Я» від 09.07.2018 року.

Лікар не може відмовити у підписанні декларації через хронічні захворювання пацієнта, його вік, стать, соціальний статус, матеріальне становище, зареєстроване місце проживання.
Єдина причина для відмови — лікар уже має оптимальну кількість пацієнтів:
• для терапевта — 2000
• для сімейного лікаря — 1800
• для педіатра — 900
У такому разі заклад, у який ви звернулися, має запропонувати вам іншого лікаря.
У деяких випадках може допускатися більша кількість пацієнтів у лікаря. Наприклад, це стосується сільської місцевості або гірських районів. В таких випадках лікар буде знати, що ви можете підписати з ним декларацію.
Друга причина — заклад ще не підключено до eHealth.
Інших причин немає.

Дітям до 14 років лікаря обирають батьки Підписати декларацію для дитини може один з батьків. Батько або мама мають взяти з собою свої документи (паспорт, код), свідоцтво про народження дитини і мобільний телефон

Підписати декларацію можна у будь-який час. Наприклад, під час вашого найближчого візиту до лікаря. Кінцевого терміну підписання декларацій немає. Але не відкладайте це надовго. Оберіть лікаря, якому довіряєте, і під час наступного візиту підпишіть з ним декларацію

МОЗ не скасовує виклики додому. Виклик додому входить до переліку послуг на первинці. Лікар за медичними показами визначатиме, чи є необхідність їхати на виклик, чи він може вирішити проблему пацієнта по телефону або запросити його в амбулаторію. Лікар не може приймати рішення про виїзд до пацієнта тільки на підставі віддаленості його місця перебування від медзакладу

Усі заклади первинної допомоги, які мають договори з Національною службою здоров’я, гарантовано надають чіткий перелік послуг. Цей перелік затверджений наказом МОЗ № 504 від 19.03.2018 року про Порядок надання первинної медичної допомоги. До послуг лікаря первинної допомоги належить спостереження за здоров’ям пацієнта, діагностика та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних станів спостереження за хронічними хворими а також 7 базових досліджень, профогляди для 7 груп ризику, рецепти на ліки, у тому числі за програмою повного або часткового відшкодування вартості «Доступні ліки», вакцинація за календарем щеплення, знеболення, видача лікарняних та інших медичних довідок. Крім того, заклади, які працюють з НСЗУ, повинні мати оснащення, щоб мати можливість якісно надавати ці послуги.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *